byli sobie wynalazcy

Gra edukacyjna, gra planszowa

Z wielkim sentymentem wspominam czasy kiedy przed pójściem do szkoły na drugą zmianę zasiadałem przed telewizorem czekając na rozpoczęcie kolejnego odcinka serii animowanej Było Sobie Życie. Jedząc wcześniej przygotowane przez moją mamę śniadanie z wielką uwagą obserwowałem kolejne losy słynnego Maesto. Miałem swoich ulubionych bohaterów jak na przykład super szybki neuron czy czerwone krwinki, które z wielkim zaangażowaniem transportowały tlen do komórek. Jako 6-10 latek bardzo przeżywałem atak na organizm antybohaterów w postaci wirusów i bakterii. Byłem bardzo szczęśliwy kiedy moi śmiałkowie potrafili zwalczyć wroga. Pakowałem wówczas plecak i szedłem do szkoły z wielką radością i dumą, że bakterie i wirusy zostały znowu pokonane. Bajka nauczyła mnie, że przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej i zdrowego odżywiania potrafi przezwyciężyć złych najeźdźców.

Seria animowana Było Sobie… to nie tylko opowieść o ludzkim organizmie. Znajdziemy tam również historie podróżników, wynalazców, historie o Ziemi i kosmosie a także o człowieku. Wszystkie spośród tych historii są dla dzieci bardzo edukujące, uczące empatii oraz pokonywania trudności.

Opisywane wyżej przeze mnie zalety znajdą również Państwo w seriach gier planszowych Było sobie… Poniżej opisałem jedną z nich a mianowicie grę planszową Byli Sobie Wynalazcy. W opisie zawarłem najistotniejsze informacje dotyczące przebiegu i celu gry.

Opis gry planszowej Byli Sobie Wynalazcy

Celem gry jest wcielenie się w osoby trzech wielkich odkrywców spośród dwudziestu czterech i doprowadzenie do odkrycia wynalazku przez każdego z nich. Aby dokonać odkrycia wynalazku należy kompletować różnego rodzaju żetony. Poszczególne monety gracze otrzymują za prawidłowe odpowiedzi na pytania związane z technologii, historii i różnego rodzaju odkryć. Pytania występują również w formie obrazkowej. Zazwyczaj pytaniom towarzyszą trzy warianty odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Gra planszowa Byli Sobie Wynalazcy wyraźnie nastawiona jest na edukację młodego pokolenia. Mamy dwudziestu czterech największych odkrywców w historii, opisanych na kartach w sposób czytelny wraz ze swoimi odkryciami. Pytania towarzyszące grze obejmują podstawowy jak i rozszerzony zakres wiedzy szkolnej. Po kilku rundach gry z rodziną jak i z przyjaciółmi dziecko zapamięta kto to Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, czy Arystoteles.

Polecam grę Byli Sobie Wynalazcy wszystkim dzieciom powyżej 7 roku życia a także osobom dorosłym. Każdy z nas może sprawdzić swoją wiedzę jednocześnie mile spędzając czas ze swoimi dziećmi.

Grę Byli Sobie Wynalazcy poleca również psycholog dziecięcy Monika Chrapińska-Krupa.

byli sobie wynalazcy
Gra edukacyjna Byli sobie wynalazcy
byli sobie wynalazcy
Gra edukacyjna Byli sobie wynalazcy

Autor: Radosław Krupa – sklep dla dzieci – radondo.pl

Gra Byli sobie wynalazcy – Kup teraz

Share

You Might Also Like

Dodaj komentarz